Cykelpakker fra SkatePro til BMX Klubbens medlemmer

Når du har været til træning nogle gange, og er blevet enig med dig selv om, at BMX er lige dig, har vi i  samarbejde med SKatePro sammensat et par cykel-pakker, der gør, at du hurtigt kan få dit helt eget udstyr. På denne måde kan du hurtigt komme i gang med at køre BMX.

Ud over at have sammensat nedenstående pakker har SkatePro også været så hjælpsomme, at de har lånt os et par cykler, så du kan prøve dem inden du køber dem. Tag en snak med trænerne om, hvilken af cyklerne, der passer bedst til dig og dig niveau.

Pakke 1

Pakken er en komplet pakke med hjelm, knæbeskyttere og selvfølgelig en cykel. Prisen er DKK 2.999,00.

 

 

Pakken kan ses og købes hos SkatePro

 

Pakke 2

Pakken er en komplet pakke med hjelm, knæbeskyttere og selvfølgelig en cykel. Prisen er DKK 3.299,00.

 

Pakken kan ses og købes hos SkatePro